• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотека

Захід до дня толерантності провів 6-В клас разом із класним керівником Покрищук О.А. та бібліотекарем Сірик В.В.

Бібліотека

Бібліотека школи розташована на першому поверсі навчального корпусу школи. Займає кімнату площею 50 кв.м. Наявне окреме книгосховище площею 16 кв.м. У приміщенні бібліотеки розміщені стіл видачі книг, читальний зал на 16 посадочних місць. У бібліотеці встановлено комп’ютер, підключений до мережі Internet. Працює бібліотека щоденно, крім вихідних, з 9.00 до 15.00.

Бібліотечно-бібліографічна класифікація книжкового фонду шкільної бібліотеки ведеться за таблицею ББК для дитячих та шкільних бібліотек.

Фонд розставлений в алфавітному порядку за розділами:

художня література;

українська література;

зарубіжна література;

література для учнів 1- 4-х класів;

література для учнів 5-7-х класів;

література для учнів 9-11-х класів.

Окремо розміщений стелаж з енциклопедичною, словниковою та довідковою літературою. До всіх видань організовано відкритий доступ згідно Правил користування бібліотекою.

Кількість читачів у бібліотеці становить 755: учнів-720, вчителів-30 і 5технічних працівників. Кількість бібліотечного фонду становить 22350 примірників, підручників 17925, періодичних видань 38. Активну участь у поповненні фондів бібліотеки беруть батьки. Так, батьками була подарована художня література, енциклопедії та довідкова література.

Своїм головним завданням бібліотекар Сірик В.В. вважає виховання в учнів засад інформаційної культури, формування національної самосвідомості, розвитку індивідуальних здібностей і талантів, а також надання необхідної інформації абонентам.

Із читачами здійснюються індивідуальні та групові форми роботи. Проводяться бібліотечні уроки з учнями молодших та середніх класів: «Толерантність – сила до миру», «Толерантність врятує світ», пишуться з учнями на конкурс відгуки на сучасну дитячу прозу, на яких учні займають призові місця.

Тісно співпрацює бібліотекар з педагогами школи. Робота здійснюється як інформаційна про нові надходження періодичної та методичної літератури, так і співпраця у підготовці того чи іншого заходу, відкритого уроку, а також профорієнтаційна робота з учнями, класними керівниками (оформлення стендів про престижні професії, інформації про ту чи іншу професію), виставок до того чи іншого заходу, відкритого уроку.

Кожного семестру проводяться рейди з перевірки підручників, бібліотекарем школи та класними керівниками ведеться просвітницька робота по збереженню книг.

Поповнення підручниками здійснюється централізовано через управління освіти і науки шляхом замовлення, з урахуванням пропозиції вчителів. Облік, утримання та передача книг у користування учням здійснюється шкільною бібліотекою відповідно до нормативних документів. Періодично, в міру надходження, відбувається оновлення фонду підручників, навчальних посібників та художньо-методичної літератури.

Шкільна бібліотека покликана виховувати у підростаючого покоління прагнення до самоосвіти, самостійного пошуку інформації з метою поповнення знань, збагачення духовного розвитку особистості.

Завітайте до нашої бібліотеки!

Кiлькiсть переглядiв: 1032